Tuesday, September 25, 2012

Profile Running Man SBS



Salam sayang. Korang mesti dah penah tengok Running Man kan? Miss Yaty baru mula tengok rancangan ni bulan ni. Bila dah tengok terus jadi addict. Haha. Jom kita tengok profile pengacara Running Man ni yang hensem, cute, kacak dan cun.

Profile Running Man :

1. Yoo Jae Suk



Name: Yoo Jae Suk (유재석) 
Born: August 14, 1972 
Nickname: Grasshopper (메뚜기), Yooruce Willis, Yoo Hyuk, Nation’s MC, Dumb. 
Birth: Seoul, South Korea 
Debut: 1991, KBS College Comedian Festival. 
Career: hosted TV program called Live and Enjoy Together, Happy Together, X-Man (2000), Infinity Challenge (since 2005), Come to Play (since 2004), Happy Together season 3, Family Outing (2008-2010), Running Man (2010-present).



 Panduan Membuat Kek Coklat Mudah & Sedap

 Nak dapat iPads percuma? Senang je. Guna je cara baru nak bayar bill Astro.

 Tension tak dengan tempoh aktif yang singkat bagi prepaid? Jom tukar Maxis..
 Anda nak FREE goodies tak?? Jom kejar trak biar betul hijau untuk FREE goodies..!
 Groupon Malaysia banyak kelebihan dan kemudahan. Jom usya!!!

 Klik for joining Groupon!!!

2. Ji Suk Jin



Name: Ji Suk Jin 
Born: May 10, 1968 
Nickname: Big Nose Hyungnim 
Debut: 1992 1st Album [Smile In The Gloomy Afternoon] 
Occupation: MC, Comedian 
Career: SBS (Truth Game), KBS (Yuyoomanman), (Happy Sunday), (Roadshow Quiz), (Golden Ladder), Hosted TV Program called Star Golden Bell, Running Man (2010-present).

3. Kim Jong Kook




Name: Kim Jong Kook (김종국) 
Born: April 25, 1976 
Nickname: Trainer Kook, Kim Kook Jong, Sparta Kooks, The Commander, Kookie~^^ 
Debut: 1995, as a Member of duo group called TURBO. 
Career: TURBO (1995-2001), Solo Singer (2001-present), X-Man, Family Outing (2008-2010), Running Man (2010-present) 
Origin: South Korea 
Occupations: Singer, Years active 1995–present Labels CJ Music(2001-2006), M.Net Media(2007-2008), 101 Entertainment(2010-2011), JK Entertainment(2011)-present Associated acts: Turbo, Mighty Mouth, SG Wannabe Korean 

4. Kang Gary 


Name: Gary 
Real Name: Kang Hee Gun 
Born: February 24, 1978 
Height: 1.74 m (5 ft 8 1⁄2 in) 
Nickname: Peaceful Gary, Monday Boyfriend, Gaecholas Cage 
Debut: 1999, as a member of a group called LEESSANG, Honey Family’s 1st Album [A Man’s Story] 
Career: Singer(LesSang), Runnning Man, still a freshman in variety program. 

5. Haha


Name: HAHA(하하) 
Real Name: Ha Dong Hoon(하동훈) 
Born: August 20, 1979 
Birth: Berlin, Germany 
Nickname: Haroro, Harad Pitt 
Occupation: Singer 
Debut: 2001, as a member of Hip-Hop group named JIKIRI 
Career : Sitcom-Nonstop 3 (2002), Infinity Challenge (2005), X-Man, Manwon Happiness (2008), Haha-Mong Show (2010), Running Man

6. Lee Kwang Soo


Name: Lee Kwang Soo(이광수) 
Born: July 14, 1985 
Nickname: The Framer Gwang Soo, Kwang-Vatar 
Debut: 2008 MBC in a drama titled That Person is Coming 
Career: City Hunter, MBC (That Person Is Coming), Sitcom–High Kick Trough The Roof, drama- Dong Yi Occupation: Actor, Model Height: 190cm Star sign: Cancer

7. Song Ji Hyo



Name: Song Ji Hyo 
Real Name: Cheon Seong Im 
Born: August 15, 1981 
Nickname: Ace, Mong-Jihyo, Monday Girlfriend, Song Siblings 
Debut: Kiki Fashion Model (2001) 
Career: Wishing Stars, Princess Hours, Sex is Zero, Frozen Flower, Joining Running Man after the 2nd episode. 
Occupation : Actress, Model

8. Song Joong Ki



Name: Song Joong Ki (송중기) 
Born: September 19, 1985 
Nickname: Flower Joongki, Ambitious Joongki, Song Siblings 
Occupation: Actor and Model 
Height: 178cm 
Weight: 65kg 
Star sign: Virgo 
Blood type: A 
Talent agency: SidusHQ 
Debut: 2008, in a film titled Frozen Flower 
Career : KBS Music Bank host, Sungkyunkwan Scandal, Obstetrics and Gynecology Doctors, Frozen Flower, Case of Itaewon Murder, Five Sense of Eros, Triple, My Precious Child, Will It Sow at Chirstmas?, Running Man (2010-2011).


Dorang ni dah menang banyak award. Kalau korang nak tahu apa award dorang dah dapat korang klik je link kat bawah tu ye. Best gak blog tu. Banyak info pasal running man. Lebih-lebih lagi pasal Ji hyo yg cun dan licik tu. Hehe.


Sumber : Running Man Cast Profile


4 comments:

NoorNazmira said...

joong ki kekasih hati..

JebengOtai™ said...

mmg x pnah miss tgk citer ni..hehe

Miss Yaty said...

@noornazmira : haha..mira minat joong ki rupenye...hehe

Miss Yaty said...

@jebeng otai: peminat tegar gak rupenye ye..hihi..tak bosan tgk rm ni kan..hihi